Ієрей Сергій Кирилюк провів цикл семінарів з діагностики та психіатричного супроводу в Українському Католицькому Університеті

На запрошення менеджера Річної сертифікатної програми «Медико-психологічний та соціальний супровід осіб з особливими потребами» Ірини Роговської Інституту Екуменічних Студій Українського Католицького Університету та з благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія керівник Реабілітаційного єпархіального відділу, лікар-психіатр, психотерапевт, кандидат медичних наук, доцент, медичний капелан Православної Церкви України Сергій Кирилюк впродовж 16.06 – 17.06.2020 р. провів цикл тематичних семінарів «Психічні хвороби», «Супровід» для слухачів цієї Програми.


Як і у попередні роки, традиційним осьовим підходом у викладенні тематики психічних розладів була «Інтегральна систематика базових синдромальних класів у психіатрії». Ця систематика впевнено зарекомендувала себе добрим і виваженим інструментом до навчання «розпізнавання поміж» (діагностики), є розроблена о. д-р Сергієм Кирилюком у співавторстві з доктором медичних наук, професором Фільцом Олександром Орестовичем у 2017 році та адаптована до викладу у Духовних Школах спільно з Високопреосвященним митрополитом Димитрієм у 2018 році. В часі відведених семінарських годин студентам послідовно викладено основи психіатричної науки, як такої. Додатково ґрунтовно розглянуто варіанти невротичних форм опрацювання фрустрації (тривожного незадоволення актуальних власних потреб та можливостей до зовнішніх обставин і вимог оточення) у різноманітних соціальних комунікаціях, спектр афективних розладів (зокрема – депресивних станів), можливі підходи до супроводу ментально потерпаючих осіб. У своїх презентаціях ієрей Сергій вагомо акцентував свою увагу на сучасному медичному розумінні Людини у біопсихосоціальній Парадигмі та синергічних поглядах Церкви на хвороби духа, душі та тіла.

Особливістю цьогорічних Студій є те, що вперше їх проведено в он-лайн форматі за використання Zoom-платформи через пандемію COVID-19. Також вперше учасникам Сертифікатної Програми розіслано важливий роздатковий матеріал – авторський ПОРАДНИК З ДІАГНОСТИКИ У ПСИХІАТРІЇ, розроблений спільно професором Фільцом Олександром Орестовичем, митрополитом Димитрієм (Рудюком) та о. д-р Сергієм Кирилюком для капеланів у закладах охорони здоров’я (ЗОЗ), що вийшов у друці 25.05.2020 р. та є далі є у вільному доступі за цим прямим посиланням:

http://dx.doi.org/10.13140/RG.2.2.20022.11846

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material