Ієрей Сергій Кирилюк прочитав цикл лекцій з психіатрії в Українському Католицькому Університеті

На запрошення менеджера Річної сертифікатної програми "Медико-психологічний та соціальний супровід осіб з особливими потребами" Юлії Бойко Інституту Екуменічних Студій Українського Католицького Університету та з благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія керівник Реабілітаційного єпархіального відділу, лікар-психіатр, психотерапевт, кандидат медичних наук, доцент, ієрей Сергій Кирилюк впродовж 03.06 – 04.06.2019 р. прочитав цикл лекцій з психіатрії.


Осьовим підходом у викладенні тематики психічних розладів була «Інтегральна систематика базових синдромальних класів у психіатрії», розроблена у співавторстві з доктором медичних наук, професором Фільцом Олександром Орестовичем у 2017 році та адаптована до викладу у Духовних Школах спільно з Високопреосвященним митрополитом Димитрієм у 2018 році. В часі відведених лекційних годин студентам послідовно викладено основи психіатричної науки, як такої; додатково ґрунтовно розглянуто спектр афективних розладів (зокрема – депресивних станів) та варіантів можливої співпраці з ментально потерпаючими особами, такими як комплаєнс, конкорданс, персистенс та адґеренс.

Необхідно відмітити замотивованість та активність студентів цієї екуменічної Програми УКУ, несподівані та сміливі запитання яких дозволили уточнити актуальні суспільні запити, що будуть враховані у подальших лекційних викладах такого ґатунку.


Довідка. Інститут Екуменічних Студій УКУ підтримується та має благословення від представників усіх традиційних Християнських Конфесій, з боку Православної Церкви – у особах Його Всесвятості Варфоломія І, Вселенського Патріарха Константинопольського та Його Високопреосвященства Антонія (Щерба), Архиєпископа Української Православної Церкви в Америці: http://www.ecumenicalstudies.org.ua/pro-nas/pochesna-rada

Метою навчальної річної програми «Медико-психологічний та соціальний супровід осіб з особливими потребами (осіб з різними видами неповносправності, узалежнених, осіб похилого віку, хворих, невиліковно хворих, самотніх)», що базований на ХОЛІСТИЧНІЙ, біопсихосоціальній моделі Здоров’я є здійснювати супровід людей з особливими потребами у світлі нового бачення особи. Пріоритетні напрями Програми є взаємодія та взаємовплив особи, яка супроводжує, та особи, яку супроводжують; робота в команді, особиста відповідальність: участь у процесі гуманізації у суспільстві. Цільова аудиторія цієї Програми є студенти Магістерської програми екуменічних наук; спеціальності «Соціальна робота» Національного університету «Львівська Політехніка»; фахівці агенцій соціальної служби та волонтери соціальної сфери; фахівці з різних сфер; члени сімей, де є неповносправні особи. Після успішного завершення програми студенти отримують сертифікат, виданий Українським Католицьким Університетом та Міжнародною федерацією «Лярш».

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material