Ієрей Сергій Кирилюк прочитав 4-ри оглядові лекції з психіатрії для посвячених Богу осіб школи духовного проводу УГКЦ

На запрошення с. Магдалини Витвицької, ЧСВВ, Заступника голови Патріаршої Комісії у справах монашества Української Греко-Католицької Церкви та з благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, керівник Консультативного центру Кризових станів, психосоматичних розладів, депресій та узалежнень «illiotropion» при Львівсько – Сокальській єпархії Православної Церкви України, лікар-психіатр, психотерапевт, кандидат медичних наук, доцент кафедри психіатрії і психотерапії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, медичний капелан Православної Церкви України Сергій Кирилюк 12.02.2021 р. прочитав цикл лекцій зі спеціальності «ПСИХІАТРІЯ» для слухачів ШКОЛИ ДУХОВНОГО ПРОВОДУ «ЄЛЕАЗАР» в рамках IV після різдвяного модулю навчання у м. Львів – Брюховичі (ВІФБС, вул. Широка, 6).


Тематика цього модульного тижня стосувалася Зцілення (Освяти Ти їх правдою. Ів. 17,17). Метою четвертого модуля була: через інтелектуальну та духовну формацію дати змогу богопосвяченій особі постійно зростати, розуміти проблеми, що стосуються людини, світу, Бога; навчити об’єктивно думати і оцінювати різні ситуації, події, особи; розуміти і розрізняти дочасне від вічного; прагнути і бажати пізнавати і завжди поглиблювати зміст і вартості життя.

У своїх викладах о. д-р Сергій Кирилюк презентував діяльність Консультативного єпархіального центру, висвітлив концептуальні авторські ідеї щодо формування компетентностей у богопосвячених осіб та священнослужителів у ранньому розпізнаванні ментальних негараздів (як первинна ланка діагностики) так, як лікарі сімейної практики є тою первинною ланкою у розпізнаванні тілесних хвороб. Осьовим підходом у викладенні тематики психічних розладів є «Інтегральна систематика базових синдромальних класів у психіатрії». Ця систематика впевнено та незмінно зарекомендувала себе добрим і виваженим інструментом до навчання «розпізнавання поміж» (діагностики), розроблена о. д-р Сергієм Кирилюком у співавторстві з доктором медичних наук, професором Фільцом Олександром Орестовичем у 2017 році та адаптована до викладу у Духовних Школах спільно з Високопреосвященним митрополитом Димитрієм у 2018 році (була є та буде й надалі у вільному і безкоштовному доступі в мережі ІНТЕРНЕТ для ознайомлення та скачування за цим прямим покликанням): http://dx.doi.org/10.13140/RG.2.2.20022.11846

Виклади відбулися у теплій і невимушеній атмосфері. Не зважаючи на певну фізичну та інтелектуальну втому у слухачів (це був заключний день тижневого модуля), завдяки активної модерації с. Магдалини Витвицької, о. Франциска Шиделко, ЧСВВ (Керівника ШКОЛИ ДУХОВНОГО ПРОВОДУ «ЄЛЕАЗАР») та о. Володимира Маланюка, ЧСВВ (ігумена Крехівського монастиря святого Миколая Отців Василіян), всі учасники взяли активну участь у обговоренні актуальних питань, котрі неодмінно супроводжують процес духовного супроводу всіх задіяних сторін та є на стику площин психології – пастирського богослов’я і психіатрії, як такої. Більш того, обговорення тематики жваво відбувалося і у поміж лекційні хвилини, в часі яких заплановано подальші, такого ґатунку, спільні мультидисциплінарні інтегративні екуменічні Студії.

Більше інформації про ШКОЛУ ДУХОВНОГО ПРОВОДУ «ЄЛЕАЗАР» під проводом Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ можна знайти тут: http://monashestvo.org.ua/Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material