Ієрей Артемій Бабленюк привітав старійшину ОУН Омеляна Коваля з 95-річчям

24 лютого 2015 року священик Покровського кафедрального собору завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, з благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, завітав до оселі старійшини Об'єднання українських націоналістів Омеляна Коваля і привітав його з 95-річчям від дня народження.


У вітальному слові священик Артемій передав щирі вітання від Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та очільника єпархії Високопреосвященного митрополита Димитрія і вручив імениннику з дружиною високі церковні нагороди - ордени (з нагоди святкової дати за визначний внесок у боротьбу за державність України Святійший Патріарх Філарет нагородив пана Омеляна орденом рівноапостольного князя Володимира І ступеня, а його дружину пані Іванну-Катерину - орденом Христа Спасителя).


Довідка: У 13 років Омелян Коваль потрапив на перший допит, згодом пережив перше ув'язнення (за долучення до акції жалоби за вбитим Євгеном Коновальцем) у 18-річному віці вступив в ОУН, бачив прихід "перших совітів", проголошував на Івано-Франківщині Акт відновлення державності у 1941 році, був знайомий з братами Василем та Степаном Бандерами, очолював Спілку української молоді в Бельгії - був змушений понад 50 років перебувати поза межами рідної землі. Протягом усіх років життя на чужині проводив активну просвітницьку діяльність щодо історико-культурної самобутності Української дуржави. У 2013 році повернувся на Батьківщину.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material