Група паломників звершила мандрівку до Манявського Хресто-Воздвиженського монастиря, де мироточить образ Пресвятої Богородиці

31 березня з благословення керуючого єпархією паломницький центр «Покров» організував прощу до Хресто-Воздвиженського Манявського монастиря (Івано-Франківська обл.), що його поетично називають «Українським Афоном», де нещодавно замироточила одна зі святинь обителі — ікона Божої Матері «Ігуменя Манявська».

У паломницькій подорожі окрім львів’ян — парафіян кількох львівських храмів, — також були парафіяни Успенського храму с. Чишки та храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Верещиця (Яворівське благочиння Дрогобицько-Самбірської єпархії). Вже вкотре голова паломницького центру «Покров» ієрей Роман Мануляк згуртовує вірян для духовно-подвижницьких мандрівок.

Усього кілька годин дороги і паломникии увійшли на подвір’я славної православної обителі — Хресто-Воздвиженського монастиря с. Манява на Івано-Франківщині. Тут паломників зустрів насельник обителі ієродиякон Ворсонофій, який провів екскурс монастирем, розповів про історію його заснування та етапи життя у різні історичні епохи.

О. Роман спільно з ієреєм Іоанном Ревуцьким (священик храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Верещиця Яворівського благочиння Дрогобицько-Самбірської єпархії) відслужили акафист та молебень перед мироточивою чудотворною іконою Манявської Божої Матері «Ігуменя Манявська». Після чого паломники мали змогу з благоговінням і молитвою прикластись до ікони, просячи у Пресвятої Богородиці ЇЇ святого заступництва та допомоги у всякій потребі.

Також паломники піднялись до так званого «Блаженного каменю» — ще однієї святині обителі, — з якого тече цілюща вода.

Завершилась подорож традиційно молитвою до Пресвятої Діви Марії.

Як пізніше з нами поділився своїми міркуваннями голова паломницького центру о. Роман Мануляк, корисність паломницьких мандрівок саме до монастирів полягає, окрім усього іншого, ще й у тому, що кожен прочанин має прекрасну нагоду порозмірковувати над своїм життям та порівняти його із життям чернечих спільнот, а відтак побачити як багато бракує ще йому до досконалого життя у Бозі. «Таке порівняння, — зазначив о. Роман, — вселяє у серце благі прагнення, зокрема, до того, щоб більше часу приділяти молитві, щоб у житті було більше послуху, смирення, більше миру із ближніми, а як наслідок і душевного спокою. І навіть така одноденна проща може стати початком переосмислення та доброго перетворення, для слабких — укріпленням у вірі, для ревнителів — радістю духовною невимовною».

ВАЖЛИВО: наступна паломницька подорож до Манявської орбителі запланована на 28 квітня 2012 року. Детальніше тут

Також пропонуємо вам паломництво до цілющого джерела присілку Заглина - чудесного місця об'явлення Божої Матері (дата подорожі - 13 травня 2012 року). Детальніше тут

за матеріалами паломницького центру "Покров"
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material