Духовенство Львівської єпархії звершило паломництво до святинь Святої Гори Афону, Болгарії, Румунії та Греції

Протягом 3-15 листопада духовенство Львівської єпархії звершило наймасштабнішу у сучасній історії паломницьку подорож, відвідавши святі місця трьох держав - Болгарії, Румунії і Греції, зокрема Святу Гору Афон.

У паломницькій подорожі взяли участь: прот. Володимир Бачинський, благочинний єпархії, секретар єпархіального управління, прот. Ярослав Ощудляк, ректор Львівської православної богословської академії, прот. Михаїл Піх, благочинний Кам'янко-Бузького благочиння, прот. Стефан Кіндрат, благочинний Жовківського благочиння, прот. Михаїл Гнатів, благочинний Сокальського благочиння, прот. Олег Коваль, благочинний Перемишлянського благочиння, прот. Станіслав Гасс, настоятель храму Архистратига Михаїла с. Підберізців Пустомитівського благочиння, прот. Іоан Клеба, настоятель храму Преподобної Параскеви с. Крехова Жовківського благочиння, прот. Віктор Чижовський, настоятель храму Святителя Василія Великого Городоцького благочиння, прот. Іоан Баранич, настоятель храму Воздвиження чесного і животворчого Хреста Господнього с. Стронятина Жовківського благочиння, прот. Віктор Феденьків, настоятель храму Всіх святих землі Української м. Львова, ієрей Роман Мануляк, голова паломницького центру "Покров", ієрей Петро Політило, клірик храму Святителя Миколая Чудотворця м. Львова.

Перед початком подорожі духовенство звершило акафист до Пресвятої Богородиці у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова та взяло благословення на щасливу поїздку у керуючого єпархією Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія.

День 1-ий, 4 листопада. Румунія.
Паломники відвідали православний монастир Путна, заснований молдавським володарем Стефаном Великим в 1466-1469 рр. і розташований в 62-ох км на Північний Захід від м. Сучави.

Головний монастирський храм Успіння Пресвятої Богородиці будувався володарями Василем Лупу і Георге Штефаном в 1654-1662 рр. У храмі знаходиться гробниця св. Стефана Великого і частка мощів св. Даниїла Відлюдника. Також збереглася печера св. Даниїла і невелика церква при ній.

Після монастиря Путна паломники відвідали монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Молдовіца, який був заснований правителем Петру Рарешем у 1532 р. Після реставрації монастир, головний храм якого прикрашають фрески неповторного мистецького стилю, було занесено до реєстру ЮНЕСКО.

День 2-ий, 5 листопада. Свята Гора Афон. Монастир Івірон. Скит апостола Андрія Первозваного.

Паломники паромом дістались Святої Гори Афон. Це єдина в світі республіка монахів. Вона розташована на півострові довжиною 60 км і шириною 8-12 км. Афонські монастирі - справжні музеї візантійських часів, - це величні фортеці, побудовані на кам’янистих гірських схилах. Афон перебуває у володінні православного монашого об’єднання. Управління республікою здійснюють представники 20 монастирів, а вищою церковною владою є Константинопольський Патріарх. Монастирі на Афоні живуть ще за візантійськими статутами ("Золота булла") імператора Констянтина Монаха (1060 р.).

На Афоні паломники відвідали монастир Івірон, святе джерело Іверської ікони Богородиці, яке розташоване на березі Егейського моря, скит Святого апостола Андрія Первозванного та монастир Ватопед. В монастирі Івірон зберігається багато мощів святих, чудотворна ікона Іверської Божої Матері, або "Вратарниця", шанована з IX століття. У скиту святого апостола Андрія Первозванного, паломників було запрошено на вечерю до монастирської трапезної.

Наступного дня вдосвіта о четвертій годині духовенство разом із насельниками скитувирушили на богослужіння, яке тривало до восьмої години ранку. Тут паломники мали змогу вклонитись святим мощам апостола Андрія Первозваного.

День 3-ій, 6 листопада. Свята Гора Афон. Монастир Ватопед.

Наступною обителлю, яку відвідали паломники був монастир Ватопед, де зберігається пояс Пресвятої Богородиці і який після свого Успіння Богоматір подарувала апостолу Фомі. Також у монастирі знаходяться мощі святителя Іоана Золотоустого, а у Благовіщенському храмі монастиря зберігаються чудотворні ікони Божої Матері Ватопедська та "Пантанасса", або "Всецариця", біля якої паломники звершили читання акафисту.

Після звершеного богослужіння духовенство виголосило многоліття ректору Львівської православної богословської академії прот. Ярославу Ощудляку, якому цього дня виповнилось 60 років від дня народження.

Покинувши Святу Гору, паломники вирушили до м. Фесалоніки.

День 4-ий, 7 листопада. Собор Св. вмч. Димитрія Солунського.

У м. Фесалоніки паломники відвідали собор Святого великомученика Димитрія Солунського Мироточивого, в якому зберігаються його мироточиві нетлінні мощі, а також мощі святих Анісії і Григорія Калліанса. Духовенство цього собору подарувало кожному священику ватку наповнену святим миром, яке виходить від чесних мощів святого Димитрія.

День 5-ий, 8 листопада. Місто Метеори.

Місто Метеори входить до списку 20 найвизначніших місць світу. Неординарність його полягає в поєднанні феноменального природного ландшафту з творінням людських рук. Грандіозні скелі, що височіють на рівній поверхні у Фессалійській долині досягають висоти 400 метрів, що є дуже рідкісним явищем у природі. Ці дивні, ніби підвішані у повітрі, скульптури отримали назву Метеори (від грецького «метеорос» - ті, що висять в повітрі). Метеори відносяться до найбільш популярних серед паломників місць і водночас одним з найбільш відвідуваних місць Греції серед іноземних туристів.

Перші сподвижники з’явилися на неприступних скелях Метеор в XI ст. Перший скит був заснований тут на початку XII ст., а вже у XIV ст. тут було 20 монастирів. Найбільшого розквіту Метеори досягли в XVI ст., коли за статусом вони були прирівняні до Афону. Пізніше більшість монастирів припинили своє існування і зараз лише в шести з них живуть монахи.

Це монастирі Преображення Господнього, Святого Варлаама, Святого Стефана, Святої Тройці, Святителя Миколая Чудотворця та монастир Русана.

Відвідавши метеорські монастирі паломники вирушили до м. Ігуменіца, а далі паромом до острова Корфу.

День 6-ий, 9 листопада. Острів Корфу.

Під час відвідування паломниками храму Святителя Спиридона Тримифунтського, духовенство цього храму запросило священиків Львівської єпархії до співслужіння за Божественною Літургією. Після закінчення Літургії для паломників відкрили раку з мощами святого Спиридона Тримифунтського і кожному священику подарували частичку взуття святого.

Також група паломників молилася у кафедральному соборі Ікони Божої Матері "Спілеотіса", де знаходяться мощі святої імператриці Феодори.

З о. Корфу духовенство паромом вирушило до материкової частини Греції та дісталися міста Патри, де відвідали головний Собор на Балканському півострові, відомий усьому християнському світу – Собор святого апостола Андрія Первозваного, де зберігаються мощі апостола і частичка хреста, на якому він був розіп’ятий. Патри - останнє місто, де проповідував святий апостол Андрійі в якому й постраждав і завершив своє земне життя мученицькою кончиною. Тут завдяки його молитві зцілився важкохворий Сосій, знатний міщанин. Також завдяки молитвам св. Андрія зцілилась дружина правителя Патрського Максимілла та його брат, філософ Стратолікій. Ці чуда підштовхнули міщан прийняти від апостола святе Хрещення, однак правитель міста консул Егеат залишився язичником. Він наказав розіп’яти апостола. Тепер тисячі прочан зі всього світу прибувають сюди для поклоніння святим мощам св. Андрія Первозваного. Вклонились святому і священики Львівської єпархії.

День 7-ий, 10 листопада. Дорога до Афін.

Цього дня паломники вирушили у дорогу до столиці Греції - міста Афіни. Під час переїзду священики читали акафисти та вели духовні бесіди поміж собою, згадували апостольські праці проповідництва Господньої науки по всьому світу, зокрема мали міркування щодо апостольських трудів і того, як вони досягали далеких країн, коли в апостольському часі не було таких зручних засобів для подорожі як літак, автобус чи автомобіль.

День 8-ий, 11 листопада. Афіни.

Паломників чекала вражаюча екскурсія столицею Греції. Зокрема вони відвідали Старий та Новий Парламент, Національну бібліотеку, Академію, перший Університет, Президентський палац та Панафінейський стадіон, датований II ст. до Р.Х., на якому проводились перші олімпійські ігри в новій історії у 1896 р.

Після огляду Афін, духовенство відвідало Акрополь, де оглянули скелю Ареопаг – місце проповіді апостола Павла, Парламент древніх Афін, Агору – древній ринок та Одеон Герода – єдиний діючий античний театр.

З Афін паломники вирушили до столиці Болгарії - міста Софія.

День 9-ий, 12 листопада. Софія.

У центрі столиці Болгарії паломники оглянули залишки стародавнього римського міста, Національний театр і пам'ятник Цареві Визволителеві, після чого відвідали храм-пам'ятник Святого Олександра Невського та собор Святої Софії.

У ніч з 14 на 15 листопада духовенство з Божою допомогою щасливо повернулось додому.

фотоматеріали надано паломницьким центром "Покров"

"Град Лева"/palomnyk.in.ua

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 4378

print the material