Духовенство і віруючі привітали Високопреосвященного митрополита Димитрія з Різдвом Христовим у Покровському кафедральному соборі

7 січня 2021 року, в день свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, ввечері, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив велику вечірню у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


За вечірньою Його Високопреосвященству співслужили: проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак, головний редактор єпархіальної православної інтернет-радіостанції "Град Лева" протоієрей Віктор Кайда, завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління протоієрей Артемій Бабленюк, протоієрей Андрій Кочкодан.

За богослужінням молилось духовенство храмів Львівського благочиння, зокрема: благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський, благочинний м. Львова протоієрей Ярослав Дуда, настоятель Покровського храму смт. Рудно протоієрей Ігор Щерба, настоятель П'ятницького храму на Підзамче протоієрей Ігор Малетич, сотрудники П'ятницького храму протоієрей Павло Вербинський та протоієрей Віталій Федюк, настоятель Свято-Володимирського храму на Сихові протоієрей Олег Грициняк, настоятель університетського храму Різдва Іоана Хрестителя ЛНМУ імені Данила Галицького протоієрей Стефан Палько, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці у житловому масиві Сихів протоієрей Андрій Рудик, настоятель Стрітенського храму протоієрей Мар'ян Сеник, сотрудник Свято-Миколаївського Княжого храму м. Львова протоієрей Петро Політило, сотрудник храму ікони Пресвятої Богородиці «Всецариця» протоієрей Юрій Слонівський, священик храму Благовіщення Пресвятої Богородиці ієрей Маркіян Салабай, сотрудник Свято-Троїцького храму житлового масиву Рясне-1 ієрей Петро Курпіта, сотрудник Свято-Покровського храму на Левандівці ієрей Володимир Ведміцький, настоятель Свято-Троїцького храму м. Львова, що на Пирогівці ієрей Ігор Турик, ієрей Андрій Кончило, ієрей Богдан Візний.

Також митрополита Димитрія з Різдвом Христовим прийшов привітати представник Римсько-Католицької Церкви, зокрема о. Славомір зі Свято-Успенської катедри, який передав митрополиту вітання від архиєпископа Львівського Мечислава Мокшицького, митрополита РКЦ.

Після завершення богослужіння Владика Димитрій разом із духовенством проспівали кілька традиційних українських народних колядок.

Опісля коляди з вітальним словом від імені духовенства Львівського благочиння на адресу Високопреосвященного митрополита Димитрія звернувся настоятель Покровського храму смт. Рудно протоієрей Ігор Щерба:

"Ваше Високопреосвященство! Дорогі отці, брати і сестри!

Христос народився на землі, щоб показати тут Небесне Народження. З’явився видимо, щоб явити нам невидиме Різдво. І тому в самому Його народженні, як через прозору завісу, як пише апостол Павло: "ми можемо бачити новий живий шлях нашого духовного народження. Тепер потрібно більше промовляти разом з пророком Давидом: "Господи покажи мені шлях, яким мені потрібно йти". Тому, що цей раніше невідомий шлях, тепер став явним для всякої плоті, вказаний втіленням Христа Спасителя, який говорить: "Я є шлях, істина і життя".

Боговтілення звершилося. "Слово стало плоттю і жило між нами, сповнене благодаті і істини. "І якщо колись праведний Іов міг лише сподіватися, що його Спаситель живий, що Бог його ще відновить до нового життя, і що очі його ще побачать Переможця смерті, то тепер і пастухи і мудреці із далекого сходу змогли побачити Спасителя всіх людей на власні очі і вклонитися Йому від лиця всього людства.

З народженням Спасителя зникла стіна, що розділяє Бога і людей. Прийшов Викупитель і небо знову відкрилося для людини.

А чому Господь прийшов на землю не як цар, а як немовля, яке народилося в убогому вертепі на сіні? А тому , що предвічний Син Божий народився на землі як Син Людський, який не порушив людської свободи проявом Своєї сили. Він не порушив тієї свободи, яку дав Адамові при створенні.

Син Божий став Сином людським і тепер для всіх людей відкрилася можливість стати Божими дітьми по благодаті. Так вчить нас святитель Іриней Ліонський.

Спасительне значення втілення заключається саме в тому, що Господь не залишив людину на одинці з її особливими проблемами. Але Він їх покрив Божественною довершеністю, викупивши нас із рабства гріха.

Мир з Богом був порушений гріхом, і відновлення миру могло бути досягнутим лише через звільнення людей від гріха. Гріх зробив нас не достойними Божого миру, як духовного спокою, тому, що внаслідок гріха ми стали винними перед Богом і неспроможні приймати і засвоювати той мир, який дає нам Бог. Бо гріх по своїй сутності протирічить миру і всякому благополуччю.

Спасіння наше, перш за все і головним чином, це є позбавлення від гріха, яке й було звершено через прихід Христа Спасителя.

Своїм приходом Син Божий осяяв заблудлий світ промінням істинного Богопізнання. Він дарував втішну істину, що всі люди брати, члени єдиного благодатного тіла, яких Отець Небесний зібрав у Єдину Церкву, щоб всі ми через духовне спілкування стали дітьми Царства Божого. Царства правди і миру. Саме в цьому полягає духовне значення приходу Сина Божого на землю.

У свою чергу Архіпастир звернувся до духовенства та вірян з повчальним словом.

Також Владика Димитрій на знак архіпастирського благословення подав для цілування всім учасникам богослужіння напрестольний хрест.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії

print the material