“Досягнутись до життя…'', - протоієрей Віктор Кайда під час чергової лекції на Львівських братських студіях

29 липня 2016 року в Залі засідань Львівського єпархіального управління відбулася чергова лекція зі Священного Писання в рамках Львівських братських студій, що діють при Покровському кафедральному соборі м. Львова.


Лекція була присвячена темі пошуків щастя, а саме:

 • Втраті духовних орієнтирів (в т.ч. "арелігійність");
 • Суть та цінність життя прив’язується чим раз далі до користі;
 • Утилітарне сприйняття (суть має те, що приносить успіх) стає тотальним;
 • Опредмечений світ без орієнтирів на трансцеденцію;
 • Тоталітарні катастрофи демонструють беззахісність і тих, хто раніше вважали себе захищеними;
 • Тотальна втрата задоволення від "простого" життя (простих щоденних радостей).

Лектором виступив головний редактор єпархіальної православної інтернет-радіостанції "Град Лева" протоієрей Віктор Кайда.

Окрім того другим запрошеним лектором був Керівник Консультативного центру "Кризових станів, психосоматичних розладів та депресій" при Львівсько-Сокальській єпархії УПЦ КП отець Сергій Кирилюк.

Отець Віктор разом з аудиторією слухачів наголосив на важливості постановки питання “що ж воно таке є щастя?”.

У свою чергу, отець Сергій запропонував аудиторії слухачів в якості експерименту переглянути зазделегідь приготовлене слайд-шоу, і дати відповіді на актуальні запитання.

Підсумовуючи першу частину зустрічі ми дійшли до таких висновків:

“Щастя - це суто індивідуальна річ!; Спробуйте простистояти своїм щастям щастю іншої людини? Даремна річ!; Те ж, що і доказувати комусь існування Бога – даремна річ! Можна лишень пояснити, чому Ти хочеш бути з Ним, як наприклад, чому Твоя квартира саме така (квіти на підвіконні, колір стелі і т.д.). Тут йдеться про втручання у "внутрішню цементовану точку переконання"; "спіймайте" будь – яку людину – і кожна розповість про своє щастя”, - зазначив лектор.

Особливий акцент лектори зробили на питаннях:

Суїцидальні тенденції:

 • Як наслідок відсутності вітальності - «віталофренія» (С.Кирилюк, О.Фільц, 2011©);
 • Оприсутненням вітальності є не тільки відчуття тілесної енергії, а й ПОЧУТТЯ! Без вітальності немає почуття. А без почуття немає відчуття життя, немає «життєвості»;
 • Вітальність пізнається завдяки звертанню до власних почуттів;
 • Найважливіше питання, що кожен маємо собі поставити: «А чи подобається мені жити?» і звідси йти далі…

Синдром вигорання:

 • Дефіцит «включеності» (зацікавленості) у переживання і внутрішньої згоди з самим собою призводить до бідності відносин зі Світом, з собою, і, нарешті – до фізичного виснаження та депресії;
 • Знову ж таки, ідея «сродної праці» Г.Сковороди, на відміну від ідеї І.Франка «Працювать! Працювать! І у праці сконать!»;

“…тільки маючи прагнення до пошуку сенсів життя можна його і знайти…” - Віктор Франкл.

Лектори висловлюють щиру подяку Проф. О. С. Чабану за інспірування до підготовки цієї лекції, безумовно цінні настанови, а також, за дозвіл до використання матеріалів з власного авторського дидактичного матеріалу.

У другій половині зустрічі, традиційно, її учасники мали змогу поставити питання лекторам на тему прослуханої лекції чи будь-якої актуальної для них духовної проблеми.


Зазначимо, метою таких духовних зустрічей-бесід і лекцій є глибше ознайомлення воцерковлених християн із церковною історією, основами християнського богослів'я, більш ґрунтовне вивчення Біблії. Окрім того подібні лекції мають на меті допомогти тим людям, які роблять лише перші кроки в християнстві.

Зустрічі проводяться щоп'ятниці за адресою м. Львів, вул. Грушевського, 2.

Контактний телефон для охочих приєднатися до аудиторії слухачів Львівських братських студій - 096 450 4000 (Марія).


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material