Блаженніший Епіфаній помолився зі спільнотою Успенського храму у Львові

10 квітня 2019 року Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Блаженніший Епіфаній помолився із спільнотою Кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці Львівської єпархії ПЦУ молебень перед чудотворною іконою Божої Матері “Кікська”, яку Блаженніший привіз з собою. Блаженніший підкреслив, що сьогодні ми всі є співтворцями новітньої церковної історії:
“Дорогі браття і сестри. Сьогодні я радію з того, що маю цю прекрасну можливість у древньому кафедральному соборі возносити молитви до Пресвятої Богородиці разом з Вами, у кафедральному храмі Успіння. Перед списком чудототворної ікони Кікської, яка носить назву Милостивої, Джерела Милості. Україна по-особливому відчуває підтримку Божої Матері. Так було і у часи козацтва, коли споруджували багато храмів на честь Покрови Божої Матері.

Молимося до Богородиці, щоб вона охоронила нас від нашестя чужинців, охоронила цілісність нашої держави. У Києві відбувся 15 грудня історичний собор у стінах кафедрального собору першоїєрархів православних де поєдналися три українські гілки православ’я. І багато покладено на вівтар цієї Незалежності, але Господь дав нам шанс бути співтворцями новітньої церковної історії. І кожен вірний нашої церкви молився і робив на своєму місці, що було в його силах, щоб наблизити цю подію.

Дякую Його Блаженству Владиці Макарію, який жертовно поставився до тих подій, які відбулися. Бо від Вас Владико, залежало дуже багато. І ви проявили жертовність задля єдності. І сьогодні ми всі єдині у помісній Незалежній церкві. І згадую історичну мить, коли його Всесвятість вручав мені, як новообраному Предстоятелю Томос, який засвідчує, що ми є помісна Церква. Ми об’єдналися і заклали фундамент. Але попереду ще багато спільної роботи, бо маємо багато потрудитися, щоб інші православні українці приєдналися до нашої церкви. Наші двері і обійми завжди відкриті до всіх єрархів та мирян, які ще не об’єдналися в єдиній православній Церкві”

З моменту прибуття на острів Кіпр ікона стала відома численними чудесами, що відбувалися навколо неї. Відтоді до обителі Богоматері Милостивої з усього світу стікаються люди з різними недугами і отримують зцілення за своєю вірою. У чудотворну силу святої ікони вірять не лише християни, але й іновірці, які часто звертаються до неї в бідах і хворобах.

Нагадаємо, що чудотворна ікона Божої Матері “Кікська” відбуде з Блаженнішим Епіфанієм до вірних інших міст, проте на Квітну неділю усі охочі матимуть змогу помолитися перед нею у Свято-Покровському соборі ПЦУ (вул. Грушевського, 2).

Фото Романа Балука
Джерело: "Духовна велич Львова"
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 1723

print the material