Благочинний Бродівського району взяв участь у вшануванні пам'яті жертв трагічних подій у с. Гута Пеняцька

28 лютого 2015 року на місці колишнього польського села Гута Пеняцька відбулися поминальні заходи зі вшанування пам'яті жертв трагічних подій лютого 1944 року, коли військами нацистської Німеччини було вщент зруйноване саме село та знищенні майже всі його жителі.


Організатором заходу, що звично відбувався за підримки Генерального консульства Республіки Польща у Львові, виступило товариство "Гута Пеняцька", що об'єднує членів сімей і родин колишніх жителів винищенного села.

З благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія участь у спільній заупокійній молитві взяли благочинний Бродівського благочиння протоієрей Василій Шира і настоятель Петропавлівського храму м. Броди протоієрей Стефан Шира.

У заходах взяли участь голова Бродівської районної державної адміністрації Руслан Шишка, голова Бродівської районної ради Ольга Шайдуліна, Бродівський міський голова Анатолій Белей, Голубицький сільський голова Любов Крутяк, представники польської громади Львівщини.


Довідка: в лютому 1944 року в село Гута Пеняцька ввійшли солдати трьох частин німецької нацистської армії, що дислокувалися поблизу. Саме село було пограбоване і вщент спалене, а майже всі його жителі - знищені. Уважається, що підставою таких дій окупантів стало зникнення поблизу села двох німецьких солдатів. Окрім того, впродовж багатьох років пропагандистська система радянської влади розпалювала штучний конфлікт між двома народами - українським і польським, підмінюючи факти і неправдиво свідчачи, що провину за знищення села слід покладати на бійців української дивізії "Галичина". Утім неспростовні свідчення архівних матеріалів згодом повністю розвінчали цей міф.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material