"Ангели повчають нас коритися Божим вказівкам" - протоієрей Віктор Кайда під час лекції зі Священного Писання на Львівських братських студіях

9 грудня 2016 року в Залі засідань Львівського єпархіального управління відбулася чергова лекція зі Священного Писання в рамках Львівських братських студій, що діють при Покровському кафедральному соборі м. Львова.


Лекція була присвячена темі: "Про святих ангелів".

Лектором виступив головний редактор єпархіальної інтернет-радіостанції "Град Лева" простоієрей Віктор Кайда.

"На початку, коли ще не було ні світу, ні людини, Бог сотворив святих ангелів. Ангели - духи безтілесні (тому невидимі) і безсмертні, як і наші душі; але їх Бог обдарував силами та здібностями, вищими за людські. Розум досконаліший за наш. Вони завжди виконують волю Божу, вони безгрішні, і тепер благодаттю Божою так утвердились у здійсненні добра, що й грішити не можуть" (Закон Божий).

Зокрема отець Віктор наголосив, що кожній людині Господь дає ангела-охоронителя, який завжди і усюди невидимо пристоїть. Ангелів зображають на іконах як вродилвих юнаків, в знак їхньої духовної краси.

Священне Писання нам говорить: "Чи не всi вони духи слу­жін­ня, що їх посилають служити тим, якi мають успадкувати спа­сiння?" (Єв.1:14).

Ангели – це духовні істоти, які володіють індивідуальністю, а також розумом, емоціями та волею. Це стосується як добрих, так і злих ангелів. Ангели володіють інтелектом (Матвія 8:29; 2 Коринтянам 11:3; 1 Петра 1:12), проявляють емоції (Луки 2:13; Якова 2:19; Об’явлення 12:17) і демонструють волю (Луки 8:28-31; 2 Тимофію 2:26; Юди 6). Ангели є духами (Євреям 1:14), які не володіють реальними фізичними тілами. Але той факт, що вони не мають тіла, не заважає їм (як і Богу) бути особистостями.

У другій половині зустрічі, традиційно, її учасники мали змогу поставити питання лектору на тему прослуханої лекції чи будь-якої актуальної для них духовної проблеми.Зазначимо, метою таких духовних зустрічей-бесід і лекцій є глибше ознайомлення воцерковлених християн із церковною історією, основами християнського богослів'я, більш ґрунтовне вивчення Біблії. Окрім того подібні лекції мають на меті допомогти тим людям, які роблять лише перші кроки в християнстві.

Зустрічі проводяться щоп'ятниці за адресою м. Львів, вул. Грушевського, 2.

Контактний телефон для охочих приєднатися до аудиторії слухачів Львівських братських студій - 096 450 4000 (Марія).

Слідкуйте за новинами також на офіційній сторінці Львівських братських студій у мережі Facebook.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 2030

print the material