10 квітня, у четвер шостої седмиці Великого посту, ввечері, у Покровському кафедральному соборі буде звершене Таїнство Соборування

10 квітня, у четвер шостої седмиці Великого посту, з благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова соборним духовенством загальним чином буде звершено Таїнство Соборування.


Початок богослужіння - о 17:45.

Таїнство Соборування (Єлеосвячення, Маслосвяття) - одне із семи Таїнств Святої Православної Церкви поруч із Таїнствами Хрещення, Миропомазання, Покаяння (Сповіді), Євхаристії (Причастя), Священства, Шлюбу.

У Православній Церкві, згідно церковного уставу, Таїнство Соборування звершується собором духовенства над хрещенним християнином православного віровизнання шляхом семиразового помазання благословенним єлеєм, змішаним із вином.

При звершенні цього Таїнства людині подається благодать Святого Духа, яка оздоровлюючи діє на людські душу і тіло, та, згідно вчення Церкви, згладжує і розрішає всі ті гріхи її, які через уявну малу значущість були не вказані чи забуті при Таїстві Сповіді.

Хибною є думка про те, що це Таїнство звершується лише над людиною важкохворою або такою, що перебуває у передсмертному стані. Усім християнам бажано приступати до соборування хоча б одного разу на рік.

Усіх бажаючих приступити до Таїнства Соборування та прийняти оздоровлюючу дію благодаті Святого Духа запрошуємо у четвер до Покровського собору (м. Львів, вул. Грушевського, 2).


Детальніше про Таїнство Соборування можна прочитати у статті "Христа просили про зцілення, а Він прощав гріхи". Ієрей Артемій Бабленюк про прийняття Таїнства Соборування та підготовку до нього

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material